تبلیغات
بسطام فردا

LOGO

 
  • دوشنبه 4 شهریور 1392 - 09:24 ق.ظ
  • دسته بندی :
  • نویسنده: بسطام فردا
استاندار سمنان با بیان اینکه خبرنگار با كار خود مردم و مسئولان را به هم نشان می‌دهد و دیدگاهشان را منتقل می‌كند، گفت: داشتن عدالت، انصاف و آینده نگری از مهمترین ویژگی های اخلاقی خبرنگاران است.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس رهی شامگاه یکشنبه درآئین گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از روابط عمومی های برتر در جمع اعضای انجمن خبرنگاران استان سمنان در سالن اجتماعات باباطاهر، خبرنگاران را رابط بین مردم و خدمتگزاران جامعه دانست و گفت: داشتن عدالت، انصاف و آینده نگری از مهمترین ویژگی های اخلاقی خبرنگاران است.

وی با اشاره به فعالیت خبرنگاران استان سمنان اظهار داشت: این افراد همیشه و هر لحظه درکنار مسئولان بوده و نکته به نکته اخبار را منعکس می کنند.

کار خبری باید با انگیزه و بدون حاشیه انجام شود

استاندار سمنان با بیان اینکه کار خبری باید دارای انگیزه و بدون حاشیه انجام شود اظهار داشت: نگاه انتقادی در راستای اصلاح امور، منش اصلی و حرفه‌ای خبرنگاری است.

رهی با تاكید بر نقش خبرنگاران در جامعه، خبرنگاران را معلمان و تاثیر گذاران جامعه توصیف کرد و افزود: ایشان آینه متقابل و منعكس كننده نظرات دو طرف مردم و مسئولان هستند.       

 وی تصریح كرد: كار خبرنگار نقد كردن و داشتن دید انتقادی نسبت به مسئولان و امور مختلف است و كارش اقتضا می‌كند با ریزبینی به مسایل نگاه كند.

جریان زنده و پویای اطلاعات با تکیه بر رسالت خبرنگار به گردش در می آید

استاندار سمنان گفت: جریان زنده و پویای اطلاعات با تکیه بر صداقت و رسالت خبرنگار در شریان های حیاتی جامعه به گردش درمی آید تا آگاهی، دانایی و بصیرت جامعه را افزون تر کند.

وی افزود: اشتباهات و غلط‌ های كار خبرنگاران را نباید جدی گرفت و اگر هم اشتباهی از سوی خبرنگاری رخ دهد مسوول باید از كنار آن به آسانی بگذرد.

خبرنگاران سرمایه معنوی و فكری هر جامعه هستند

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان سرمایه معنوی و فكری هر جامعه را اصلی‌ترین سرمایه هر كشور دانست و گفت: ‌امروز این امر مهمترین مولفه قدرت كشورها است.

محمد رضا سوقندی اظهار داشت: خبرنگار در كار خود ضمن تولید خبر به جزئیات و تفسیر نیز می‌پردازد كه از این نظر، خبرنگار به واژه خبیر نزدیك است.

وی نقش خبرنگاران در بیداری اسلامی در جهان اسلام و نیز مقابله جنگ نرم را بسیار مهم خواند و افزود: در تهاجم فرهنگی وجنگ نرم خبرنگاران درخط مقدم هستند.

سالم سازی محیط اجتماع نیازمند حضور رسانه است

مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خاطرنشان ساخت: جامعه ای در آن گردش اطلاعات صحیح و سالم وجود دارد که رسانه ها و خبرنگاران حضور فعال داشته باشند در غیر این صورت اطلاعات غلط و شایعات رواج می یابد و برای سالم سازی محیط اجتماع به وجود و حضور رسانه و خبرنگار نیاز داریم و هیچ چیزی جایگزین خبرنگار نمی شود.

سوقندی جایگزین خبرنگار را خود خبرنگار دانست و افزود: از وظایف امروز خبرنگاران این است که از ابزار اطلاع رسانی برای معرفی خودشان استفاده كنند.

وی گفت: خبرنگاران باید با صداقت، صراحت و امانت داری به ایفای نقش خطیر خود در اطلاع رسانی بپردازند.

خبرنگار بازیگر اصلی عرصه خبر است

مدیركل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز كه انجمن خبرنگاران سمنان در دوره مدیریت وی تشكیل شد، در این نشست با اشاره به اینكه خبرنگار بازیگر اصلی عرصه خبر است، گفت: انجمن خبرنگاران با انگیزه ایجاد مامن و پناه برای جامعه خبری استان ایجاد شد.

علی مرادی، خبرنگاران را پل ارتباطی مردم و مسئولان دانست و تاكید كرد: خبرنگاران سربازان جنگ نرم هستند و وظیفه اطلاع رسامی صحیح را بر عهده دارند.

وی با تاكید بر اینكه خبرنگاران خط مقدم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی هستند اظهار داشت: آگاهی بخشی و امید آفرینی در جامعه بیان خدمات و دست آوردهای نظام از مهمترین وظایفه رسانه است.

انجمن خبرنگاران سمنان چكیده خبرنگاران فعال استان است

رئیس انجمن خبرنگاران سمنان گفت: اعضای این انجمن از فعال‌ترین افراد در عرصه خبری هستند و بار اصلی خبررسانی بر دوش اعضای این انجمن است.  

محمدتقی قدس با اشاره به تشكیل انجمن خبرنگاران استان سمنان در سال ۸۵، تعداد اعضای این انجمن را ۷۰ نفر عنوان كرد و افزود: هم اكنون ۴۰ تقاضای عضویت از شهرستانها داریم كه به دلیل توقف عضوگیری از شهرستانها، این تقاضاها باید بررسی شود.

وی با بیان اینکه اعضای انجمن خبرنگاران مورد اعتماد مسئولان و توانمند در تمام عرصه‌های خبری هستند تصریح كرد: برگزاری دوره‌های آموزشی از سوی انجمن برای نهادهای مختلف، با تكیه بر توانایی‌های اعضای انجمن خبرنگاران استان سمنان انجام شده است.

رئیس انجمن خبرنگاران سمنان با بیان اینکه خبرنگاران نیز به تأسی از آموزه های دینی؛ روشنگرانه، رویدادها و حقایق را به اطلاع مردم می رسانند، تصریح کرد: در تمامی ادوار تاریخ انسان، بی تردید هیچ امری مقدس تر از آگاهی دهی و اطلاع رسانی نبوده و نقش رسالت پیامبران قدس الهی نیز حاکی از چنین واقعیتی است.

پژوهشگر و نایب رئیس انجمن خبرنگاران استان سمنان نیز در این نشست به تاریخچه‌ای از انتشار نشریات و كار خبرنگاری در این استان اشاره كرد و گفت: مریم عمید اولین مدیر مسئول زن نشریات كشور اهل سمنان بوده است.

حمید رضا نظری، نشریه انجمن هنرهای نمایشی سمنان، اردوی همایون، صدای سمنان، حیات و شكیب را از نخستین نشریات و عبدالرحمن سیف آزاد را از اولین افراد متخصص كار خبری اهل استان سمنان نام برد.

وی در خاتمه از انتشار كتابی با عنوان تاریخ مطبوعات استان سمنان از آغاز تا سال ۹۱ حاصل پژوهش های خود در عرصه خبر به زودی خبر داد.

در این نشست از روابط عمومی‌های شركت توزیع برق، مركز اطلاع رسانی نیروی انتظامی، سازمان جهاد كشاورزی و استانداری سمنان كه بیشترین تولید خبر و فعالیت خبری را در بین دستگاه‌های اجرایی استان داشته اند تجلیل شد.برچسب ها : خبر , خبرنگار , استاندار , رهی , مسئولین ,

آخرین مطالب

 
» غبار فراموشی بر چهره تکیه مزج نشست/ تخریب به جای تعمیر ( چهارشنبه 11 اسفند 1395 )
» خلاق؛ واژه گم شده از گردشگری ایران/ پتانسیل صنایع، شهرها و اقشار خلاق می تواند حرکت کُند گردشگری را سرعت بخشد. ( چهارشنبه 11 اسفند 1395 )
» ریاست شورای شهر بسطام: نمره شهردار بسطام در عملکرد، نمره بالای 20 می باشد ( سه شنبه 10 اسفند 1395 )
» فصل الخطاب قانون است و شهرستان بسطام اجرا خواهد شد/ارتقاء بسطام نسبت مستقیم با ارتقاء شاهرود دارد ( سه شنبه 10 اسفند 1395 )
» تیم سه گانه شهرستان بسطام بر سکوی سوم کشور ایستاد ( شنبه 7 اسفند 1395 )
» راه طولانی مجموعه تاریخی منحصر بفرد بسطام برای ثبت جهانی ( چهارشنبه 4 اسفند 1395 )
» سایمون گفت می توانی ورودی المپیك 2018 را بگیری ( یکشنبه 9 اسفند 1394 )
» وقتی حقیقت از دست وزارت کشور هم در می رود!! ( سه شنبه 1 دی 1394 )
» نشست خبری شهردار و رییس شورای شهر بسطام با اصحاب رسانه +تصاویر ( جمعه 9 مرداد 1394 )
» بسطام در کش و قوس ثبت جهانی است/ بازدید متوسط سالانه ۸۰۰ توریست خارجی ( جمعه 9 مرداد 1394 )
» مقدمات دفن پروفسور شهریار عدل در مجموعه تاریخی بسطام فراهم می شود ( جمعه 5 تیر 1394 )
» قلعه نو خرقان ،روستای هدف گردشگری ( جمعه 25 اردیبهشت 1394 )
» مجموعه فرهنگی -تفریحی کهکشان بسطام نیازمند توجه ویژه مسؤولین ( جمعه 25 اردیبهشت 1394 )
» جاده جنگل ابر ،آری یا خیر ؟! ( جمعه 22 اسفند 1393 )
» جشن سالروز صبوری و متانت مردم مظلوم شهرستان بسطام +درددلی کوتاه با رییس دولت تدبیر و امید ( جمعه 5 دی 1393 )

نویسندگان

آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


سایت خبری تحلیلی شهرستان بسطام

ایجاد کننده وبلاگ : بسطام فردا