تبلیغات
بسطام فردا

LOGO

 
کهکشان گردشگری بسطامشهرستان بسطام به دلایل زیادی از جمله آب و هوای معتدل و همچنین وجود جنگل های ابر ،اولنگ و قطری ،همیشه مقصد مناسبی برای گردشگران و به ویژه طبیعت گردان بوده است و از سوی دیگر قرار داشتن آرامگاه بزرگانی مانند بایزید بسطامی و شیخ ابوالحسن خرقانی آن را به میعادگاه صاحبدلان بدل کرده است.


به گزارش بسطام نیوز ،این شهرستان نیز مانند بسیاری از مقاصد کمتر پرداخته شده گردشگری ،از کمبود امکانات و مراکز ارائه خدمات به گردشگران رنج می‌برد.

در سال 91 یکی از جوانان خوش فکر منطقه به فکر تاسیس و به راه انداختن مرکزی برای ارائه خدمات پذیرایی، تفریحی و در درازمدت مرکز اقامتی و گردشگری افتاد و در شهر نمونه گردشگری بسطام ،مجتمع کهکشان را در دو طبقه و با 240 متر زیربنا به بهره‌برداری رساند.

همانطور که می دانیم امروزه اشتغال یکی از شاخص های مهم توسعه و از دغدغه های اصلی حکومت ها و یکی از نشانه های توفیق و یا عدم توفیق نظام های اقتصادی است .این در حالی است که مقوله اقتصاد در قرن اخیر جزو زیربنایی ترین اجزای ساختار قدرت در جهان محسوب می شود.

ایمان قربانی جوان پرتلاش و سرمایه گذار گرانقدری است که به جای ورود به شغل های کاذب ،کم زحمت ولی پرسود ؛با احساس مسؤولیتی ستودنی برای ایجاد اشتغال و جبران کمبود مراکز تفریحی و گردشگری ،به این حوزه قدم گذاشت و ایجاد اشتغال برای جوانان این منطقه را به سودهای سرشار در حوزه های دیگر ترجیح داد.

ایمان قربانی

در ادامه گفتگویی مفصل با مدیر جوان و پرتلاش مجموعه تفریحی-گردشگری کهکشان بسطام را می خوانیم :

مدیر مجتمع گردشگری کهکشان بسطام در گفتگو با خبرنگار بسطام نیوز ،با اشاره به موقعیت ممتاز گردشگری بسطام در سطح کشور تصریح کرد :بسطام مجموعه ای از جاذبه های متنوع تاریخی ،طبیعی و عرفانی است که همه ساله پذیرای گردشگرانی از داخل و خارج کشور است ،ولی متاسفانه تاکنون سرمایه گذاری قابل قبولی در این منطقه صورت نگرفته است.

ایمان قربانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مجموعه کهکشان بسطام خاطرنشان کرد :هم اکنون این مجموعه کارکرد پذیرایی دارد ،ولیکن امکانات تفریحی محدودی نیز در آن در نظر گرفته شده است ؛به عنوان مثال با توجه به اقلیم منطقه روی سقف رستوران امکان رصد تفریحی وجود دارد یا جایی برای بازی تنیس و ورزش در نظر گرفته شده است.

وی افزود :در این مجموعه 14 حجره سنتی را به‌ صورت نیم‌دایره در اطراف رستوران آماده کرده ایم و هر کدام از این حجره‌ها به نام یکی از بزرگان این سرزمین نام‌گذاری شده است.

قربانی ادامه داد :حجره‌ها به‌صورت 6 ضلعی و 8 ضلعی و با سقفی گنبدی شکل طراحی شده‌اند و مصالح به‌کار رفته در آنها نیز فقط آجر و خشت خام است و با شیشه‌های رنگی آراسته شده‌ است و در ساخت آن از آهن یا پروفیل استفاده نشده است .حجره‌ها به نام بایزید بسطامی، ابوالحسن خرقانی، فروغی بسطامی و... نام‌گذاری شده است و آثار هر یک از این بزرگان در حجره مربوط به خود موجود است تا گردشگران بتوانند از آن استفاده کنند.

وی یادآور شد :رستوران مرکزی مجموعه کهکشان 8 ضلعی و به فرمی سنتی است که طبقه اول آن تا اواخر بهار و طبقه دوم نیز تا اواخر تابستان به بهره برداری خواهد رسید .در رستوران انواع غذاهای مناطق مختلف ایران سرو می‌شود و مواد اولیه از جامعه محلی بسطام و مناطق اطراف آن تهیه می‌شود و تا حد امکان از محصولات ارگانیک به عنوان مواد اولیه استفاده می‌شود.

http://hw12.asset.lenzor.com/lp/6580269-7937-l.jpg

مدیر مجتمع گردشگری کهکشان بسطام با اشاره به هزینه های انجام شده تصریح کرد :مجموع هزینه‎های این مجتمع تابحال حدود 750 میلیون تومان بوده و تکمیل طرح پذیرایی مجموعه حدود 100 میلیون تومان هزینه برمی‌دارد.

ایمان قربانی در شرح فعالیت‌های این مجتمع پذیرایی به خبرنگار بسطام نیوز ،گفت: ما در اینجا همزمان امکان‌پذیرایی از 130 نفر را داریم و برای ارائه این خدمات 20 نفر را به صورت مستقیم به‌کار گرفته‌ایم که متاسفانه هم اکنون بدلیل مشکلات مالی تعداد نیروها را تعدیل نموده ایم.

قربانی با اشاره به عدم همکاری بانکهای دولتی برای دریافت تسهیلات تصریح کرد :برای تکمیل مجموعه کهکشان به تعدادی از بانکهای دولتی شهرستان مراجعه نمودیم ولی متاسفانه پاسخ مثبتی دریافت نکردیم و مجبور به مراجعه به بانکهای خصوصی و دریافت وام با سودهای بسیار بالا شدیم.

مدیر مجتمع گردشگری کهکشان بسطام ضمن تشکر از تلاشها و پیگیریهای شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بسطام ،تاکید کرد :در سالهای اخیر با تغییر نگرش مدیریتی در شهر نمونه گردشگری بسطام شاهد حضور سرمایه گذاران متعددی در این منطقه بوده ایم.

ایمان قربانی افزود :قرارداد بهره برداری از این مجموعه بمدت 12 سال می باشد که با توجه به محاسبات انجام شده ،دوره بازگشت سرمایه تا 9 سال اول قرارداد پیش بینی می شود و ما فقط سه سال برای سودآوری زمان در اختیار داریم که توجیه پذیر نیست و از شهرداری و شورای اسلامی شهر بسطام تقاضا داریم مدت قرارداد این مجموعه را حداقل تا 20 سال آینده تمدید نمایند.

کهکشان بسطام

مدیر مجتمع گردشگری کهکشان بسطام ،به مشکلات مجموعه اشاره کرد و گفت :متاسفانه تاکنون علیرغم پیگیریهای انجام شده از آب لوله کشی و گاز شهری محروم بوده ایم و خط تلفن نیز با هزینه شخصی و کابل کشی خریداری شده است.

ایمان قربانی با اشاره به هزینه های سرسام آور مجموعه تاکید کرد :ادامه فعالیت مجتمع کهکشان جز با همکاری مسؤولین میسر نخواهد بود.

وی ضمن تشکر از فعالیت های میراث فرهنگی ،خاطرنشان کرد :طی دو سال اخیر بارها به میراث فرهنگی شهرستان مراجعه نمودم ولی تاکنون هیچگونه حمایتی از مجموعه صورت نگرفته است .

قربانی در پایان اظهار امیدواری کرد :خواسته ما از مسؤولین این است که اگر حامی سرمایه گذاران نیستند ،حداقل روبروی آنها نیز قرار نگرفته و مانع فعالیت اقتصادی و فرهنگی سرمایه گذاران نشوند.

کهکشان بسطام

تلاش برای جذب سرمایه‌گذاران از سوی نهادهای دولتی متولی بخش گردشگری، برقراری فضای اطمینان میان آنها و دولت و همراهی برای تکمیل طرح‌ها از وظایف بخش دولتی به حساب می‌آید تا سرمایه‌گذاران با انگیزه‌ای مانند صاحبان مجتمع کهکشان را در فضای کسب و کار گردشگری نگه دارند و مانع از فراری شدن آنها از این حوزه و جذب آنان به حوزه‌های دیگر شوند.

شهر نمونه گردشگری بسطام در منطقه شرقی شاهوار از سلسله جبال البرز واقع گردیده است. این منطقه به خاطر محصور بودن در میان کوه‌های تپال، بدشت، سیاه کوه و البرز از حاشیه کویر جدا شده و وفور چشمه ساران، قنوات و چاه‌های عمیق، منطقه‌ای خوش آب و هوا را پدید آورده که سرتاسر آن را باغات سرسبز و خرم پوشانیده‌ است و مقصد مناسبی برای گردشگران در فصل تابستان محسوب می‌شود.

کهکشان بسطام

کهکشان بسطام

کهکشان بسطام

کهکشان بسطام

http://hw11.asset.lenzor.com/lp/6580655-6255-l.jpgبرچسب ها : بسطام , کهکشان بسطام , مجموعه کهکشان بسطام , ایمان قربانی , گردشگری بسطام , جاذبه های بسطام ,

آخرین مطالب

 
» غبار فراموشی بر چهره تکیه مزج نشست/ تخریب به جای تعمیر ( چهارشنبه 11 اسفند 1395 )
» خلاق؛ واژه گم شده از گردشگری ایران/ پتانسیل صنایع، شهرها و اقشار خلاق می تواند حرکت کُند گردشگری را سرعت بخشد. ( چهارشنبه 11 اسفند 1395 )
» ریاست شورای شهر بسطام: نمره شهردار بسطام در عملکرد، نمره بالای 20 می باشد ( سه شنبه 10 اسفند 1395 )
» فصل الخطاب قانون است و شهرستان بسطام اجرا خواهد شد/ارتقاء بسطام نسبت مستقیم با ارتقاء شاهرود دارد ( سه شنبه 10 اسفند 1395 )
» تیم سه گانه شهرستان بسطام بر سکوی سوم کشور ایستاد ( شنبه 7 اسفند 1395 )
» راه طولانی مجموعه تاریخی منحصر بفرد بسطام برای ثبت جهانی ( چهارشنبه 4 اسفند 1395 )
» سایمون گفت می توانی ورودی المپیك 2018 را بگیری ( یکشنبه 9 اسفند 1394 )
» وقتی حقیقت از دست وزارت کشور هم در می رود!! ( سه شنبه 1 دی 1394 )
» نشست خبری شهردار و رییس شورای شهر بسطام با اصحاب رسانه +تصاویر ( جمعه 9 مرداد 1394 )
» بسطام در کش و قوس ثبت جهانی است/ بازدید متوسط سالانه ۸۰۰ توریست خارجی ( جمعه 9 مرداد 1394 )
» مقدمات دفن پروفسور شهریار عدل در مجموعه تاریخی بسطام فراهم می شود ( جمعه 5 تیر 1394 )
» قلعه نو خرقان ،روستای هدف گردشگری ( جمعه 25 اردیبهشت 1394 )
» مجموعه فرهنگی -تفریحی کهکشان بسطام نیازمند توجه ویژه مسؤولین ( جمعه 25 اردیبهشت 1394 )
» جاده جنگل ابر ،آری یا خیر ؟! ( جمعه 22 اسفند 1393 )
» جشن سالروز صبوری و متانت مردم مظلوم شهرستان بسطام +درددلی کوتاه با رییس دولت تدبیر و امید ( جمعه 5 دی 1393 )

نویسندگان

آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


سایت خبری تحلیلی شهرستان بسطام

ایجاد کننده وبلاگ : بسطام فردا